NB! Kindla ostusoovi korral helistage ette, et vältida tühisõitu, kuna sortiment võib kiiresti muutuda. Tasumine on sularahas.

Alused ja pookematerjal

Viljapuude aluseid ja pookoksi on hakatud meie käest üha rohkem tellima. Oleme väga rõõmsad, et inimeste huvi selles valdkonnas on suurenenud ja et meid usaldatakse. Meie puukool on vist ainuke puukool, kust üldse saab soetada pookoksi ja viljapuude pookealuseid ning meil on hea sortiment ja kvaliteetne materjal. Lisaks on inimestel võimalik saata meile oma nö. tundmatu lemmikpuu pookoksad, et sorti säilitada.

TELLIMINE JA KOHALETOIMETAMINE
Pookokste või aluste ostusoovist andke palun teada e-kirjaga. Tellimise e-kirjas palun märkida: postiaadress koos indeksiga ja saadetise vastuvõtja telefoni number (kuller helistab tund enne saadetise kohalejõudmist). Tellitud alused ja pookoksad saadame OSC kullersaadetisena. Suurematele kogustele tuleb tulla koha peale järgi. Pakiautomaate me ei kasuta, sest saadetav kaup ei mahu sageli pakiautomaatide kappidesse. OSC kullerteenus on väga mugav - pakid võetakse meie juurest peale ja toimetatakse kliendile koju kätte. Saatmise hind koos pakkimisega: kuni 1 kg 5,50€; kuni 3 kg 8,00€; kuni 5 kg 10,00€

POOKEALUSED - Alused on sobilikud talviseks pookimiseks ja suvel silmastamiseks

• Vegetatiivalused
    • Õunapuu alus MM106      1.65€
    • Hapu- ja maguskirsi alus VC-13 potis P9      2.10

• Seemikalused
    • Haralise ploomi seemikud    1.00

POOKOKSAD
Oksad võib ära tellida varakult - juba sügisel/talvel ja pakke saadame kuni märtsi lõpuni, seni kaua võime siin hoiustada. Oksad võetakse puukooli pookokste emapuudelt. Istandus on kontrollitud, sordipuhas ja kahjustajate vaba. Pookoksi saab ka kohapeal osta, kui eelnevalt aeg kokku leppida - vt kontakt.

Oksad varume enne suurte talvekülmade tulekut. Hea pookoks on vähemalt 40 cm pikkune, lõikekohalt pliiatsi jämedune üheaastane juurdekasv. Ühelt oksalt saab 4-5 kahepungalist pooki. Oksi hoiame keldris nullilähedasel temperatuuril, parasniiskes keskkonnas.

Kodune pookokste hoiustamine kuni pookimiseni - võimalusel keldris, kus on nullilähedane temperatuur. Kui keldrit ei ole, hoida külmikus piimapudeli temperatuuril. Kõige mugavam on pakkida kilekotti, kuhu lisada natuke parasniisket turvast, saepuru või sammalt. Kotisuu koomale siduda. Okste ladvad tuleb kotist välja jätta, et õhk paremini liiguks.

Pookoks maksab 1,60 €/tk. Saadetisega tuleb kaasa taimepass. Oksi saadame kuni märtsi lõpuni, hiljem läheb liiga kiireks. Kui mõne sordi oksad otsa saavad, siis võib neid saada suvel silmastamiseks.

Lisaks pookokstele ja viljapuude alustele müüme ka vajalike tarvikuid, mida oleme ise pikki aastaid kasutanud:
Haavamääre mastiks 'Arbokol' 200 ml - hind 7.00. Loe lähemalt : https://www.aianduskool.ee/wp-content/uploads/2017/02/Mastiksid-17.pdf
Isekleepuv ja - lagunev pooketeip 'Buddy Tape' - 1m 1,50€.

POOKOSKTE VALIK:

ÕUNAD

Suvi: Kasper, Konfetnoje, Krügeri tuviõun, Martsipan, Pirja, Silva, Suislepp, Tallinna pirnõun, Valge klaar
Sügis: Auksis, Aule, Kaja, Kallika, Kovalenkovskoje, Krameri tuviõun, Krista, Lembitu, Liivi kuldrenett, Melba, Pärnu tuviõun, Sõstraroosa, Sügisjoonik, Tiina
Tali: 5-15-155, Kaari, Kareli, Karksi renett, Katre, Kirki, Liivi sibulõun, Liivika, Lobo, Meelis, Zarja Alatau, Talvenauding, Tartu roosõun, Tellissaare
Salatiõunad: Dolgo, Kuku, Salla
Iluõunapuud: Professor August Vaga, Red Splendor, Royalty, Tartu
Rippoksalised: Elise Rathke, Royal Beauty.

PIRNID

Duhmjanaja, Kurvitsa lemmik, Moskovskaja, Mramornaja, Pepi, Tartu, Tjutševskaja.

PIHLAKAD

Alaja krupnaja, Granatnaja, Rosina.

VIIRPUUD

Paul's Scarlet, Toba.

HAPUKIRSID

Molodjoznaja, Novella, šokoladnitsa.

MAGUSKIRSID

Anu, Dönisseni kollane, Elle, Madissoni roosa, Meelika, Tontu, Zorka.

PLOOMID

Agen (Ageni säilisploom), Ave, Edinburgh, Emma Leppermann, Heljo kreek, Kihelkonna, Liivi kollane munaploom, Mount Royal Plum, Märjamaa, Polli viljakas, Renklod Haritonovoi, Victoria, Vilmitar.

Maaleht, 04.05.2017 - näpunäited viljapuu pookimise kohta

• Vaata videot

LEMMIKPUU SÄILITAMINE!
Seedri Puukoolis kasvatame istikuid ka klientide poolt saadetud pookokstest. Võib juhtuda, et olemasoleva lemmikpuu aeg hakkab ümber saama ning sort on tundmatu nii, et ei tea mida puukoolist küsida. Sellise puu küljest tuleb varuda sügisel või talvel sobivad oksad, tingimata enne kui karmid külmad neid näpistavad. Pookimiseks sobivad üheaastased, kõrvaloksteta, heas kasvujõus oksad. Piisab umbes 40 cm pikkusest oksast, alumise otsa läbimõõt lõikekohas peab olema vähemalt 5 mm (pliiatsijämedune) ja enam. Sageli on suurtel vanadel puudel kasv peaaegu seiskunud ja sobivat oksa raske leida. Tugevamad oksad on tavaliselt ladvas.

Pildil on näidatud pookimiseks sobilikud erinevate liikide oksad.

Saatmine. Kui oksi on vähe, saab saata suuremas mulliümbrikus. Parem on postitada nädala alguses, siis jõuavad oksad kiiresti kohale. Meie aadress: Seedri Puukool, Polli küla, Mulgi vald, Viljandimaa 69108. Saatmisel lisage oma aadress, telefon, e-posti aadress, samuti mitu puud soovite.

Kui puu(d) on olemas, anname teada. Teie poolt saadetud okstega poogitud istik on tavaliselt istutusvalmis alates sama suve juuli teisest poolest.

Selleks, et istik kiiremini tellijale üle anda poogime oksad potis kasvava istiku latva või võrasse - mis on suured 2-2,5m pikkused ja suurtes 25-35 liitristes pottides. Istiku hind on 70 €, iga kasvama läinud poogi eest lisandub 10 €. Nii et kui pookida ainult latva tuleb istiku hind 70+10=80 €. Kui pookida latva ja võraokstele lisandub 20-40 € (70+20...40). Tellimine ja täpsustamine e-kirja teel vt kontakt

Pildil näha pakitud pookeoksad ja - alused, mis OSC kulleriga teele lähevad.