NB! Kindla ostusoovi korral helistage ette, et vältida tühisõitu, kuna sortiment võib kiiresti muutuda. Tasumine on sularahas.

Pookimiseks

Pookeoksi ja viljapuude aluseid saadame viimased pakid 01. aprillil.

Tänavu on meie käest viljapuude aluseid ja pookoksi tellitud märgatavalt rohkem kui varasematel aastatel. Oleme väga rõõmsad, et inimeste huvi selles valdkonnas on suurenenud ja et meid usaldatakse. Meie puukool on vist ainuke puukool, kust üldse saab soetada pookoksi ja viljapuude pookealuseid ning lisaks on meil hea sortiment ja kvaliteetne materjal.


Pookokste saatmine ja hoiustamine kuni pookimiseni. Talvekuudel on võimalik Seedri puukoolist tellida endale viljapuude pookoksi. Oksad võetakse puukooli pookokste emapuudelt. Istandus on kontrollitud, sordipuhas ja kahjustajate vaba. Pookoksi saab ka kohapeal osta, kui eelnevalt aeg kokku leppida. Kirjutage, helistage vt kontakt.

Oksad varume enne suurte talvekülmade tulekut. Hea pookoks on vähemalt 40 cm pikkune, lõikekohalt pliiatsi jämedune üheaastane juurdekasv. Ühelt oksalt saab 4-5 kahepungalist pooki. Oksi hoiame keldris nullilähedasel temperatuuril, parasniiskes keskkonnas.

Edasine hoiustamine kuni pookimiseni - võimalusel keldris, kus on nullilähedane temperatuur. Kui keldrit ei ole, hoida külmikus piimapudeli temperatuuril. Kõige mugavam on pakkide kilekotti, kuhu lisada natuke parasniisket turvast, saepuru või sammalt. Kotisuu koomale siduda. Okste ladvad tuleb kotist välja jätta, et õhk paremini liiguks.

Tellitud pookoksad saadame OSC kullersaadetisena. Tellimise e-kirjas palun märkida:

  • postiaadress koos indeksiga
  • saadetise vastuvõtja telefoni number (kuller helistab tund enne saadetise kohalejõudmist)

Saatmise hind koos pakkimisega: kuni 1 kg 5,50€; kuni 3 kg 8,00€; kuni 5 kg 10,00€

Pookoks maksab 1,50 €/tk. Saadetisega tuleb kaasa taimepass. Oksi saadame kuni märtsi lõpuni, hiljem läheb liiga kiireks. Kui mõne sordi oksad otsa saavad, siis võib neid saada suvel silmastamiseks.

Lisaks pookokstele ja viljapuude alustele müüme ka vajalike tarvikuid, mida oleme ise pikki aastaid kasutanud:
Haavamääre mastiks 'Arbokol' 200 ml - hind 6.40. Loe lähemalt : https://www.aianduskool.ee/wp-content/uploads/2017/02/Mastiksid-17.pdf
Isekleepuv ja - lagunev pooketeip 'Buddy Tape' - 1m 1,50€.


ÕUNAD

Suvi: Jaani (Suure-Jaani) suveõun, Juulikuine, Kasper, Konfetnoje, Krügeri tuviõun, Maikki, Make, Martsipan, Pirja, Silva, Suislepp, Tallinna pirnõun, Valge klaar

Sügis: Antoonovka, Auksis, Aule, Delikates, Kaja, Kallika, Kovalenkovskoje, Krameri tuviõun, Krista, Lembitu, Liivi kuldrenett, Melba, Pärnu tuviõun, Sõstraroosa, Sügisjoonik, Tiina

Tali: 5-15-155, Kaari, Kareli, Karksi renett, Katre, Kirki, Kulikovskoje, Liivi sibulõun, Liivika, Lobo, Meelis, Punane Talvenauding, Põltsamaa taliõun, Zarja Alatau, Talvenauding, Tartu roosõun, Tellissaare, Veteran, ökero

Salatiõunad: Dolgo, Kuku, Salla

Iluõunapuud: Professor August Vaga, Red Splendor, Royalty, Tartu

Rippoksalised: Elise Rathke, Royal Beauty.

 

PIRNID

Duhmjanaja, Kurvitsa lemmik, Kägi bergamott, Moskovskaja, Mramornaja, Pepi, Tartu, Tjutševskaja, Summercrisp.

 

PIHLAKAD

Alaja krupnaja, Granatnaja, Rosina.

 

VIIRPUUD

Paul's Scarlet, Toba.

 

HAPUKIRSID

Molodjoznaja, Novella, šokoladnitsa, Turgenevka.

 

MAGUSKIRSID

Anu, Dönisseni kollane, Elle, Johan, Madissoni roosa, Meelika, Tontu, Zorka.

 

PLOOMID

Agen (Ageni säilisploom), Ave, Edinburgh, Emma Leppermann, Heljo kreek, Kihelkonna, Liivi kollane munaploom, Mount Royal Plum, Märjamaa, Polli viljakas, Renklod Haritonovoi, Victoria, Vilmitar, Vilnor, Wilhelmine Späth.

 

OKSTE VARUMINE ENDA PUUDELT

Seedri Puukoolis kasvatame istikuid ka aednike poolt saadetud pookokstest. Võib juhtuda, et olemasoleva lemmikpuu aeg hakkab ümber saama ning sort on tundmatu nii, et ei tea mida puukoolist küsida.

Oksad tuleb varuda sügisel või talvel, tingimata enne kui karmid külmad neid näpistavad. Pookimiseks sobivad üheaastased, heas kasvujõus oksad. Kõige paremad on vähemalt 40 cm pikkused oksad, läbimõõt lõikekohas 5 mm ja enam. Sageli on suurtel vanadel puudel kasv peaaegu seiskunud ja sobivat oksa raske leida. Tugevamad oksad on tavaliselt ladvas.

                                           

Pildil on näidatud pookimiseks sobilikud ja mittesobivad oksad. Pliiatsist vasakul pool on pookimiseks sobilikud 1-aastased oksad, seejuures oksa alumine ots võiks olla vähemalt pliiatsijämedune. Pildil pliiatsist paremal pool on mitmeaastased oksad, mis ei sobi pookimiseks.

Saatmine. Kui oksi on vähe, saab saata suuremas mulliümbrikus. Parem on postitada nädala alguses, siis jõuavad oksad kiiresti kohale. Saatmisel lisage oma aadress, telefon, e-posti aadress, samuti mitu puud soovite.

Kui puu(d) on olemas, anname teada. Teie poolt saadetud okstega poogitud istik on tavaliselt istutusvalmis alates sama suve juuli teisest poolest.

Perepuude pookimine ja kasvatamine tellija okstest. Selleks, et istik kiiremini tellijale üle anda poogime oksad potis kasvava istiku latva või võrasse. Viljapuu istiku hind on 20 €, iga kasvama läinud poogi eest lisandub 10 €. Nii et kui pookida ainult latva tuleb istiku hind 20+10=30 €. Kui pookida latva ja võraokstele lisandub 20-40 €. Tellimine ja täpsustamine e-kirja teel vt kontakt