NB! Kindla ostusoovi korral helistage ette, et vältida tühisõitu, kuna sortiment võib kiiresti muutuda. Tasumine on sularahas.

Pookimiseks

Talvine pookokste müük on lõppenud. Suvel silmastamise ajal võib jälle küsida.

Pookokste saatmine ja hoiustamine kuni pookimiseni. Talvekuudel on võimalik Seedri puukoolist tellida endale viljapuude pookoksi. Oksad võetakse puukooli pookokste emapuudelt. Istandus on kontrollitud, sordipuhas ja kahjustajate vaba. Pookoksi saab ka kohapeal osta, kui eelnevalt aeg kokku leppida. Kirjutage, helistaga vt kontakt

Oksad varume enne suurte talvekülmade tulekut. Hea pookoks on vähemalt 40cm pikkune, lõikekohalt pliiatsi jämedune üheaastane juurdekasv. ühelt oksalt saab 4-5 kahepungalist pooki. Oksi hoiame keldris nullilähedasel temperatuuril, parasniiskes keskkonnas. Tellitud pookoksad saadame Omniva kullersaadetisena. Saatekulu kuni 1,0 kg pakil 6.34 €, kuni 3 kg 7.09 €. Teele püüame paki panna nädala algupoolel, et saadetis kiiresti kohale jõuaks.

Edasine hoiustamine kuni pookimiseni - võimalusel keldris, kus on nullilähedane temperatuur. Kui keldrit ei ole hoida külmikus piimapudeli temperatuuril. Kõige mugavam on pakkide kilekotti, kuhu lisada natuke parasniisket turvast, saepuru või sammalt. Kotisuu koomale siduda. Okste ladvad tuleb kotist välja jätta, et õhk paremini liiguks.

Paki saatmiseks on vajalik saaja täpne postiaadress, postiindeks ja kontaktisiku telefoni number.

Pookoks maksab 0,40 €/tk. Saadetisega tuleb kaasa taimepass. Oksi saadame kuni märtsi esimese pooleni, hiljem läheb liiga kiireks. Kui mõne sordi oksad otsa saavad, siis võib neid saada suvel silmastamiseks.

ÕUNAD

Suvi: Jaani (Suure-Jaani) suveõun, Juulikuine, Kasper, Konfetnoje, Krügeri tuviõun, Maikki, Make, Martsipan, Pirja, Silva, Suislepp, Tallinna pirnõun, Valge klaar

Sügis: Antoonovka, Auksis, Aule, Delikates, Kaja, Kallika, Kikitriinu, Kovalenkovskoje, Krameri tuviõun, Krista, Liivi kuldrenett, Melba, Pärnu tuviõun, Sõstraroosa, Sügisjoonik, Tiina

Tali: 5-15-155, Kaari, Kareli, Karksi renett, Katre, Kirki, Kulikovskoje, Liivi sibulõun, Liivika, Lobo, Meelis, Punane Talvenauding, Põltsamaa taliõun, Zarja Alatau, Talvenauding, Tartu roosõun, Tellissaare, Veteran, ökero

Salatiõunad: Dolgo, Kuku, Salla

Iluõunapuud: Professor August Vaga, Red Splendor, Royalty, Tartu

Rippoksalised: Elise Rathke, Royal Beauty.

PIRNID

Duhmjanaja, Kurvitsa lemmik, Kägi bergamott, Moskovskaja, Mramornaja, Pepi, Tartu.

PIHLAKAD

Alaja krupnaja, Dessertnaja, Granatnaja, Rosina.

VIIRPUUD

Paul's Scarlet, Toba.

HAPUKIRSID

Molodjoznaja, Novella, šokoladnitsa, Turgenevka.

MAGUSKIRSID

Anu, Dönisseni kollane, Elle, Elton, Johan, Karmel, Madissoni roosa, Meelika, Tontu, Zorka.

PLOOMID

Agen (Ageni säilisploom), Ave, Edinburgh, Emma Leppermann, Heljo kreek, Kihelkonna, Liivi kollane munaploom, Mount Royal Plum, Märjamaa, Noarootsi punane, Polli viljakas, Renklod Haritonovoi, Victoria, Vilmitar, Vilnor, Wilhelmine Späth.

OKSTE VARUMINE ENDA PUUDELT

Seedri Puukoolis kasvatame istikuid ka aednike poolt saadetud pookokstest. Võib juhtuda, et olemasoleva lemmikpuu aeg hakkab ümber saama ning sort on tundmatu nii, et ei tea mida puukoolist küsida.

Oksad tuleb varuda sügisel või talvel, tingimata enne kui karmid külmad neid näpistavad. Pookimiseks sobivad üheaastased, heas kasvujõus oksad. Kõige paremad on vähemalt 40 cm pikkused oksad, läbimõõt lõikekohas 5 mm ja enam. Sageli on suurtel vanadel puudel kasv peaaegu seiskunud ja sobivat oksa raske leida. Tugevamad oksad on tavaliselt ladvas. Hädapärast oleme pookinud ka mitmeaastase puiduga oksi.

Saatmine. Kui oksi on vähe, saab saata suuremas mulliümbrikus. Parem on postitada nädala alguses, siis jõuavad oksad kiiresti kohale. Saatmisel lisage oma aadress, telefon, e-posti aadress, samuti mitu puud soovite.

Kui puu(d) on olemas, anname teada. Teie poolt saadetud okstega poogitud istik on tavaliselt istutusvalmis alates sama suve juuli teisest poolest.