NB! Kindla ostusoovi korral helistage ette, et vältida tühisõitu, kuna sortiment võib kiiresti muutuda. Tasumine on sularahas.

Istikud

Magus kirsipuu Cerasus avium sün Prunus avium madal
Magus kirsipuu Cerasus avium sün Prunus avium madal Magus kirsipuu Cerasus avium sün Prunus avium madal

Magus kirsipuu Cerasus avium sün Prunus avium madal

Hind

7L 25.00 €
Märksõnad: luuviljaline kirsipuu

Tooteinfo

Seemikalusel maguskirsipuud on jõulise kasvuga, kui nende võra ei kujundata. Madalamakasvulised sordid on ’Madissoni roosa’ ja ’Piret’. Kõige kõrgemad on ’Meelika’ ja ’Leningradi must’.

Pehmema kliimaga maades on magus kirsipuude kasvatamisel levinud kloonalused, kes annavad puule madalama kasvu ja varajase viljakande. Enamalt jaolt nad meie kliimasse ei sobi, kahjustuvad talvitumisel. Juurte talvekahjustuse korral, kevadel pungad avanevad ja närtsivad. Jõud saab otsa, sest juured on hävinenud.

Seedri Puukoolis oleme katsetanud magusa kirsipuu kloonaluseid. Vastupidavateks ja saagikateks osutusid Venemaal aretatud LC 52 (ЛЦ 52) ja VC 13 (ВЦ 13). Keerulistel ristanditel on kõigele lisaks ka hea vastupidavus ohtlikele haigustele. Nendel alusetüüpidel on vanemad puud puukooli aias 8…12. aastased. Kahest alusetüübist paremaks osutus VC 13. Sellele poogitud puud hakkavad eriti varakult vilja kandma ja on ligi poole madalamad, kui üldlevinud seemikalusel, mahaleb kirsipuul.

Tänavu saime müüki panna suurema koguse VC 13. poogitud istikuid. Madalakasvulisele kloonalusele poogitud puud on natuke kallimad, kui seemikalusel, sest maguskirsipuu kloonaluse paljundamine ja kasvatamine on keerulisem.

Müügil on sort AnuArthur, Elle, Madissoni roosaMupi, Piret, Polli murel. Kloonalusel istikud on varustatud folder_photoidel oleva lisaetiketiga.