Südajas aktiniidia Actinidia kolomikta 'Leningradskaya Krupnoplodnaya'

Hind

10 L 24.00 €

TOOTEINFO

Südaja aktiniidia emastaim. Rahuldav iseviljuja, parem kui isastaim ligidal.
Vili piklik, roheline, valminuna pehme ja hästi maitsev. Marjad küpsevad augusti teisel poolel ebaühtlaselt ja varisevad. Seetõttu tuleb neid korjata maast.
Marjad erakordselt C-vitamiini rohked, seega soovitakse teha toormoose, tarbida marju kuumutamata kuid neist saab ka maitsvaid moosi, viljalihaga mahla.

Isastaim: Vääntaim kuni 10 meetrit. Eestis talvekindel. Rohelised lehed värvuvad varasuvel osaliselt vaarikapunaseks kuni valgeks. Sobib kasutamiseks vertikaalhaljastuses. Vajab viljakat pinnast. Meeldib kassidele – mõjub neile kui palderjan.

Kahekojaliste taimedena on isas- ja emastaim eraldi. Isastaim – liik, emastaim – sort.

10 vilja mass 42,49g. Viljad korjatud Seedri Puukoolis kasvavalt taimelt.

Aktiniidia istikud Seedri Puukoolis kevadel 2020. Istikud on 5 liitristes pottides.

KÜSI LISAINFOT SELLE ISTIKU KOHTA