Raamatud

Jaan Kivistik "Puuviljaaedniku istutusraamat" 8€

Raamatu idee pärineb Seedri puukooli peremehelt Elmar Zimmerilt. Puukooliaednikud soovivad, et istiku hankimisega algav õnnetunne jätkuks ka pärast istutamist ja et uute taimede saak rõõmustaks teid aastaid.

Aiandus algab külvist ja istutamisest. Istutamine tundub lihtne olevat: tarvitseb vaid taim juuri pidi mulda torgata. Ometi tekib istutades palju küsimusi.

"Puuviljaaedniku istutusraamat" püüab neile küsimustele vastata ja aidata sedasi vältida sagedasemaid vigu. Raamat käsitleb puuvilja- ja marjataimede istutamist. Tähelepanu pööratakse taimede juurestiku omapärale ja õigele istutussügavusele.

Igor Semjonov „Eesti sirelid: klassika ja kaasaeg“ 30€

Raamat annab suurepärase ülevaate eesti, vene ja inglise keeles.

Raamat on illustreeritud rikkaliku pildimaterjaliga, kus iga sorti/aretist illustreerib foto õitsemise varases staadiumis, täielikus õieilus ning õitsemise teisel poolel. Lisaks muidugi ka eemalt vaade kogu põõsale.

Raamatu autor, Moskva taimefüsioloog bioloogiateaduste kandidaat Igor Semjonov, tunneb hästi Saksamaal, Poolas, Valgevenes ja Balti riikides levinud sirelisorte. Alates 2015. aastast külastas ta korduvalt Eestit, et pildistada siinsete aretajate Adolf Vaigla (1911–2001) ja Aavo Mägi loomingut. Selles albumis on rikkalik valik neist fotodest ja ülevaade aretajate tegevusest.

Raamatus on autori koostatud 23 Adolf Vaigla klassikalise sordi kirjeldused. Teda võluvad rohked Aavo Mägi efektse õieehitusega kaasaegsed aretised, millised väärivad tunnustamist sortidena.