NB! Kindla ostusoovi korral helistage ette, et vältida tühisõitu, kuna sortiment võib kiiresti muutuda.

Istikud

Vähelevinud puuvilja - ja marjakultuurid - astelpaju

ASTELPAJU   Hippophaë

Astelpaju on 3-5 meetri kõrgune. Taim on kahekojaline - ühel taimel on ainult isasõied, teisel ainult emasõied. Astelpaju on tuultolmleja, õitseb aprilli lõpus mai algul. Isastaim istutada õitsemisaegsete valdavate tuulte poole võrreldes emastaimega - nii lendavad tolmuterad emastaime õitele kõige paremini. Üks isastaime võib tolmeldada kuni kaheksa emastaime. Isastaime õiepung on suur ja väliselt meenutab pisikest männikäbi. Astelpaju eelistab vett kergesti läbilaskvat pinnast ning ei talu seisvat vett. Juurekava on pinnapealne ning seetõttu võiks ta istutada kohta, kus puu all pidevalt maad ei harita, nt murusse. Juurtel on mügarbakterid, mis seovad õhu lämmastikku, seega ei pea pinnas olema väga viljakas. Küll aga on astelpaju valgusnõudlik, varjulises kohas ta ei edene.  Isastaim - metsik, emastaim - sort, nt 'Botanitšeskaja Ljubitelskaja'.

Koduaednikele kasvatame ja müüme emastaime sordi 'Botanitšeskaja Ljubitelskaja' istikuid, kellel on palju eeliseid. Taim on madalama kasvuga ja ogasid on vähe. Saak valmib varakult: augustis - septembris. Viljad on suured (0,9 - 1,1 g). Sort on vastupidav haigustele ja sobib meie ebastabiilsete talvedega kliimasse.

Meie isastaime algus on pärit Leedumaalt, kus ta kasvas kruusakarjääris. Taim on madalakasvuline (3-4 m), väga ogaline, vastupidav ilmastikule ja haigustele.

 

ОБЛЕПИХА   Hippophaë

Облепиха двудомное растение, мужские и женские цветки находятся на разных эксемплярах. Для получения урожая нужно посадит растения обеих полов. Одно мужское растение опыляет 5-8 женских. Облепиха  светолюбивое растение, хорошо растет на достаточю увлажненных почвах с нейтральной реакцией. У облепихи поверхностная корневая система. Лучше выращивать в газоне, чтобы убежать повреждение корней обработкой земли.  http://www.sadovniki.info/?p=6750

Для приусадебных участков выращиваем и продаем саженцы женского пола, сорт ’Ботаническая любительская’, у которого много достойнств. Растение среднерослое, щипов мало. Урожай созреет рано, в августе-сентябре. Плоды крупные (0,9 – 1,1г). Сорт устойчив к болезням и погодным усповиям.

Обле
пиха ’Isastaim’ – в переводе мужское растение. Низкорослое, высотой 3 – 4 метра. Щипов много, цветет обильно и одновременно растениями женского пола. Сорт устойчив к болезням и погоднум усповиям.

Astelpaju Hippophaë rhamnoides 'Botanitšeskaja Ljubitelskaja'
Astelpaju Hippophaë rhamnoides 'Botanitšeskaja Ljubitelskaja'
Hind: 16.00 €