Ettevõttest

Seedri Puukool kasvatab ja müüb põhiliselt tarbetaimede istikuid (viljapuud, marjapõõsad), vähetuntud puuvilja- ja marjakultuuride ning väiksemas koguses ilupuude ja -põõsaste istikuid.
Koduaednikele on müügil kaitstud juurtega nõuistikud, mida saab istutada kevadest sügiseni. Nende kasvama minek püsikohale istutamisel on tavapäraselt väga hea, taimedel ei tule kasvuseisakut. Seetõttu on ka viljakande algus märgatavalt varajasem. Suurte profiaedade jaoks kasvatame traditsioonilisi paljasjuurseid istikuid eelneva lepingu alusel.

Paljundussortiment on võimalikult kaasaegne, mujal ja Eestis aretatud sordid, aga samas ka vanad tuntud rahva lemmikud.

õunapuud ning osaliselt mureli- ja ploomiistikud poogitakse keskmise- või nõrgakasvulistele kloonalustele.
Lähiaastatel tulevad müügile madalakasvulised pirnipuud.

Alused kasvatame enamalt jaolt ise, neid jätkub ka teistele puukoolidele müügiks.
Kloonalusel puud on varaviljuvad ja puu lõplik kasvukõrgus on teada.
Intensiivset tüüpi puud vajavad head hooldust, et nende saagipotensiaal välja tuleks.
Istikute kasvatamiseks on olemas lisaks avamaa väljale 1000 m2 klaaskasvuhoone ja 1000 m2 kilemaju.

Töötavad pikaajalise kogemusega spetsialistid. Hea on koostöö Polli Aiandusinstituudi teaduritega ja kolleegidega Eestis ja naabermaades.

Istikuid müüakse põhiliselt aianduskeskustes, kohapeal puukoolis, välimüügis (eelneva ajalehe kuulutuse järgi). Viimastel aastatel suureneb eksport.