NB! Kindla ostusoovi korral helistage ette, et vältida tühisõitu, kuna sortiment võib kiiresti muutuda.

Korduvad küsimused

Milliseid istikuid müüakse?
1. Potitaimed - pehme kilepott/tugev plastikpott, pikka aega potis kasvatatud, juurdunud, võib istutada kogu hooaja jooksul
2. Mullapalliga - pakitud võrku ja kangasse, enne müümist hoitakse mõnda ega, et taim jõuaks enne kosuda
3. Juurepalliga - üleskaevatud, juured paljad, seejärel pakitud kangasse, saab istutada puhkeseisundis (varakevadel või sügisel, kui lehed on juba langenud)
4. Paljasjuursed - üleskaevatud, juured paljad, saab istutada puhkeseisundis (varakevadel või sügisel, kui lehed on juba langenud)

Pildiviide koos lisainfoga: https://juhendaja.ee/puude-istutamine-kuidas-istutada-0738samm0/


Mis kollakad terad need taimepotis on? Kas teomunad?
Tegu on kaasaegse ja loodussõbraliku pikatoimelise Osmocote väetise graanulitega. Teetigude munad on ühesuurused, sama värvusega ja paiknevad kobaras koos. Väetisegraanulid on ebaühtlase suuruse ja värviga ning paiknevad hajusalt.
Hispaania ehk lusitaania teeteo munad:Väetisegraanulid:


Kas 4-sordiga perepuust võib lõpuks saada 1-sordiga puu?
See võib juhtuda siis, kui võrakujunduse käigus mõni sort välja lõigata. Puukoolist väljudes on perepuudel eri sordid tähistatud teibiga ja etiketiga. Soovitame kodus hiljem puu kasvades lisada mittelagunevast materjalist paelad eri sortide tähistamiseks. Pael peaks olema lõdvalt, et ei sooniks. Alloleval pildil on näha, kuidas on etikettidega ja teipidega perepuu sordid märgistatud.


Miks me mureli perepuid ei tee?
Mureli perepuid me ei tee, sest oleme üle läinud madalakasvulisele alusele VC-13.  Seega soovitame pigem mitu erinevat sorti ligistikku istutada, sest madalakasvulisel alusel puud ei kasva nii suureks.