Karmla

Sügispirn. Soojal suvel koristatakse Lõuna-Eestis juba augusti lõpul, Põhja-Eestis septembris. Jahedas säilivad pirnid mõne nädala.

Vili on pirnjas, kumerate külgedega. Rohekaskollase põhivärvusega viljakest on suuremas ulatuses kaetud pruunika punaga. Viljad ilusa välimusega.

Viljaliha on tihe, väheste nõrkade kivisrakkudega, kollakasvalge. Neist saab valmistada hea kompoti ja nad on Eesti pirnidest parimad kuivatamiseks.

Sordi päritolu teadmata. Nime sai Saaremaal Pärsamaal kooliõpetajaks olnud dendroloogiahuvilise Georg Karmla järgi, kelle aias kasvas mitu seda sorti puud. Eesti soovitussortimendi sort alates 1961.

Tagasi