NB! Kindla ostusoovi korral helistage ette, et vältida tühisõitu, kuna sortiment võib kiiresti muutuda.

Istikud

Südajas pähklipuu Juglans ailantifolia var. cordiformis
Südajas pähklipuu Juglans ailantifolia var. cordiformis Südajas pähklipuu Juglans ailantifolia var. cordiformis Südajas pähklipuu Juglans ailantifolia var. cordiformis Südajas pähklipuu Juglans ailantifolia var. cordiformis Südajas pähklipuu Juglans ailantifolia var. cordiformis Südajas pähklipuu Juglans ailantifolia var. cordiformis Südajas pähklipuu Juglans ailantifolia var. cordiformis Südajas pähklipuu Juglans ailantifolia var. cordiformis Südajas pähklipuu Juglans ailantifolia var. cordiformis

SÜDAJAS PÄHKLIPUU JUGLANS AILANTIFOLIA VAR. CORDIFORMIS

Hind

11 L 0,6-0,8 m 50.00 €

TOOTEINFO

Südajas pähklipuu on Jaapani pähklipuu (Juglans ailantifolia) liigisisene teisend, kuid on ka neid, kes arvavad, et tegu on täiesti eraldi liigiga. 
Südaja pähklipuu viljad on südamekujulised, magusad ja mõruaineta ning valmivad septembri lõpus või oktoobris. Maitse poolest on nad isegi paremad kui Keeka pähklipuu viljad.
Viljakobarad on suured - kuni 20 pähklit kobaras.
Jõulise kasvuga Südajas pähklipuu on väga dekoratiivne ning mõjub eksootiliselt tänu oma suurtele lehtedele. Puu aastane kasv on 50-100 cm ning täiskasvanud puu kõrgus on ca 15-18m.
Puu vajab vähe hoolt ning on haiguste suhtes vastupidav. Istutada tasub teda soojemasse kasvukohta, eriti just kevadiste hiliste öökülmade tõttu, mis tihtipeale õied ära võtavad.
Südajale pähklipuule sobivad viljakad ja hea vee läbilaskevõimega mullad, mille pH võiks olla 6-7.
Seemnest kasvatatud puud hakkavad vilja kandma 3-5 aasta pärast. Puu on iseviljuv.

Raagus Südaja pähklipuu pildid on tehtud Mäe-Näsare talus, Leeli külas, Mulgi vallas. Piltidel on näha suured täisjõus pähklipuud ja väikesed hallitüvelised noored seemikud. Lisaks sai pildile püütud ka väga vana pähklipuu känd, millest kasvavad välja juurevõsud.

Kõige väärtuslikumaks leiuks võib pidada Südaja pähklipuu viljade herbaariumit, mis pärineb aastast 1974 ning vaatlejaks oli Kalju Kask. Vaatluskohaks oli samuti Mäe-Näsare talu. Herbaariumi pilt on saadud Elurikkuse lehelt, allikaks Tallinna Botaanikaaed.
https://elurikkus.ee/bie-hub/species/5278#gallery

KÜSI LISAINFOT SELLE ISTIKU KOHTA